Sliter med vanskelige tanker, følelser og minner
Jente, 13
Hei, jeg har i ca snart 3 år slitt med å vise følelsene mine og graver dem dypere og dypere. Jeg vet det ikke se veldig bra men jeg vet ikke hva jeg skal gjøre med dem eller hvordan jeg skal håndtere de. jeg sier noe til foreldrene mine og noe til veninna mi, men sier ikke alt. det er følelser om ting som har skjedd på barneskolen, venner jeg mistet, venner som sviktet meg, fikk kjærlighets sorg for et halvt år siden og hava i samme klasse som han også. Jeg sliter litt med søvn nå for tiden så våkner ikke alltid opp så veldig uthvilt. plis svar.
Svar
Hei
Det du skal gjøre og som jeg vet vil hjelpe deg er at du snakker med noen om det du sliter med av vanskelige tanker, følelser og minner. Snakk med helsesykepleier på skolen din eller ved nærmeste helsestasjon for ungdom og gjerne også med dine foreldre. Vis de du snakker med det du har skrevet her til oss i ung.no. Da vil de du snakker med forstå hva du sliter med og de vil kunne hjelpe deg slik at du får det bedre med deg selv.
Jeg kan ikke gi deg mange råd her siden jeg ikke helt vet hva det er du sliter med av vanskelige tanker og følelser. Mitt beste råd til deg er derfor at du snakker med helsesykepleier og dine foreldre om det du sliter med.
Jeg legger ved noen artikler her til deg som du kan kikke litt på. Ønsker deg masse lykke til videre!
Med vennlig hilsen Spesialist i Psykisk Helse, ung.no
Besvart: 11.2.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål







